Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Samsung Galaxy S22 (8/256) GBPre-owned
White| Vietnam | 256GB
৳35999 Tk
The iPhone 12 features a 6.1-inch Super Retina XDR OLED display, delivering vibrant colors and sharp detail. Powered by the A14 Bionic chip, it offers great performance and supports 5G connectivity.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
8GB
Region:Vietnam
specifications
| Display Size | 6.1 inches |
| Display Type | Dynamic AMOLED 2X |
| Display Resolution | 1080 x 2340 pixels, 422 ppi |
| Dimensions | 146.0 x 70.6 x 7.6 mm |
| Weight | 167g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 12, One UI 4.1 |
| Chipset | Snapdragon 8 Gen 1 (USA/Asia), Exynos 2200 (Rest of the world) |
| Network | 5G (Sub6) |
| Memory | 8GB RAM, 256GB Storage |
| Main Camera |
Triple: 50MP (wide), 12MP (ultra-wide), 10MP (telephoto)
|
| Selfie Camera |
10MP
|
| Sensors | Ultrasonic Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, Samsung DeX, gyro-EIS |
| Battery Info | 3700mAh, 25W wired charging, 15W wireless charging, 4.5W reverse wireless charging |
| Other Features / Info | IP68 rating (water & dust resistance), 120Hz refresh rate, HDR10+, Always On Display, stereo speakers |



